Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć zwiedzanie
#1
Od czego zacząć zwiedzanie Bułgarii? Chcę jechać na własną rękę, nie korzystając z żadnej oferty wycieczkowej, żeby mieć czas na zwiedzanie wszystkiego swoim tempem, i zastanawiam się, od czego najlepiej zacząć
Odpowiedz
#2
Każdy z nas ma inne zainteresowania, więc jeśli mamy pomagać pomóż też.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#3
Do kolegi Karo. Po pierwsze nie spamuj (już usunięte). A potem się zobaczy.
Odpowiedz
#4
Zanim Ci ktoś odpowie to podaj kilka istotnych informacji, takich jak:
-Lecisz czy jedziesz samochodem. Jeżeli jedziesz to którędy Serbia czy Rumunia. Jeżeli Rumunia to którędy wjedziesz do Bułgarii. Jeżeli lecisz to gdzie lądujesz np. Burgas czy Sofia. Jeżeli lecisz to czy chcesz poruszać się komunikacją publiczną czy wynajmiesz samochód. Jeżeli lecisz do Burgas to czy chcesz zwiedzać tylko wybrzeże czy dalej w głąb kraju. Jeżeli lądujesz w Sofii to czy będziesz się kręcił tylko w okolicy stolicy czy będziesz jechał w kierunku wybrzeża. Pytanie czy wolisz zwiedzać naturę (wodospady, góry, jaskinie) czy budynki (kościoły, muzea itp.) No i oczywiście czy mieszkasz dziennie gdzie indziej czy np. mieszkasz w Słonecznym Brzegu i dziennie gdzieś jedziesz. No i ostatnia rzecz na jak długo myślisz być w Bułgarii 7 dni czy więcej.
Odpowiedź na kilka powyższych pytań a zapewniam Cię, że pomożemy Smile
Odpowiedz
#5
U nas leci taka reklama w tv:
- Коchana chce ci podarować podróż do okola świata !
- Off, a może gdzież indziej?
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#6
Hej,

Proponuję zacząć  od Sofii, tam jest sporo do zobaczenia. Warto zajrzeć na bułgarskie targi czy lokalne knajpy, żeby poczuć klimat miasta. Następnie można ruszyć w kierunku Płowdiw, bo to prawdziwa perełka kultury, z przepięknym starówką i sporo muzeów. W drodze między nimi warto się zatrzymać w Rile Monasterze, bo tam historia się oczom nie mieści. I jak się ruszysz na wschód, masz Stara Zagora, Veliko Tarnovo, zamek Belogradchik - te miejsca robią wrażenie. A na zachodzie mamy Vitosha Góry, jak wspomniałem wcześniej, z fajnymi trasami do wędrówek.
Odpowiedz
#7
Hej,
co ty pierdolisz???
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#8
Niki, słownictwo!
Odpowiedz
#9
za co Marek999 dostał bana na tym forum? Przypadek? 

Przy okazji, robiąc porządki na dysku natrafiłem na ciekawe zdjęcie z Nessebaru ilustrujące pochodzenie turystów:  ( nie znalazłem lepszego tematu na forum)

 [Obrazek: 20230720-203540.jpg]
Odpowiedz
#10
Marek to jakiś "chatbot". Ma możliwość napisania maila do mnie i wyjaśnienia. Jakby co to go "odbanuję".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości